Kurumsal

Hakkımızda

20 yıllık tecrübeyle faaliyetlerini sürdüren MCF A.Ş. elektronik, inşaat, altyapı ve enerji gibi sektörlerde  hizmet vermektedir,  özellikle nitelikli müteahhitlik hizmetleri ve orta ölçekli sanayi grubu faaliyetleri olmak üzere birçok proje geçekleştirmektedir. MCF A.Ş. stratejik yaklaşım, karar süreçlerine katılım, insana saygı ve sosyal sorumluluk bilincini teşvik eden bir yönetim anlayışına sahiptir.

Yaptığı işlerde her zaman kaliteyi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan MCF A.Ş., bu politikasından ödün vermeden ve standartlarını koruyarak çalışmalarına devam etmekte ve sürdürülebilir büyüme odaklı bir strateji ile ilerlemektedir.

MCF, ithal etmekte olduğu teknolojik ürünlerin ülke ekonomisindeki döviz kaybını dengelemek amacı ile stratejik olarak yazılım ve teknolojik ürün geliştirme alanına yatırım yapmıştır. Güvenlik kameralarının daha etkin ve verimli çalışmasını sağlayacak önemli yazılımlar üretmiştir. Bu yazılımlar Türkiye dışında Amerika ve Fransa gibi ülkelere ihraç edilerek önemli döviz girdisi oluşturmaktadır.

Öte yandan MCF, teknolojik alt yapısı ve bilgi birikimini çeşitli endüstrisine yönelik özel projeler üretmek için  kullanmaktadır. Bu kapsamda spor endüstrisinde, futbol, voleybol ve basketbol takımları ileri teknoloji içeren kameralar ve MCF tarafından özel geliştirilen yazılımlar ile analiz edilmiş, analizler takımların oyun stratejileri ve eğitim planlamaları için kullanılmıştır.

Sivil Güvenlik Ürünlerinde Çözüm Odaklı, Profesyonel Yaklaşımı benimseyen MCF pazar ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için Yazılım geliştirme çalışmalarına odaklanarak çeşitli teknoloji alanlarında Ar-Ge çalışmalarına  yatırım yapma konusunda planlama çalışmaları yaparak 5 yıllık yol haritasını oluşturmuştur. Çalışmalarını “Ülkemize Güveniyoruz AR-GE’ye Yatırım Yapıyoruz” sloganı ile kamu oyuna duyuran MCF, başta üniversite sanayi iş birliği faaliyetleri olmak üzere pek çok çalışmayı 2016 yılı içerisinde başlatmıştır.

Her yıl düzenli olarak %100’e yakın büyüme gerçekleştiren MCF, önümüzdeki yıllarda %200 ile %300 arasında büyüme hedefi bulunmaktadır. Büyüme hedefleri içerisinde İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde 6000 M2’lik kendisine ait MCF İnovasyon ve Ar-Ge Merkezi Binası Kurmak, Katma değerli yazılımların üretileceği 60 Kişilik Yazılım Ekibi Oluşturmak, ülkemizin ihtiyacına uygun Sivil Güvenlik Ürünlerini Tasarlamak ve Türkiye’deki ilk Sivil Güvenlik Teknolojileri Araştırma Laboratuvarını açmak bulunmaktadır.